UBS Kids Cup

Alterswil - 21.09.2020

Women

60 m

Mark RankAthleteClubBirthdateNationality 
8.30 1Lenia BühlerTV Länggasse Bern06.10.05SUI 
8.91 1Laurine ZumwaldTV Wünnewil27.09.06SUI 
9.06 2Jasmin HayozAthletic Team Rechthalten06.07.05SUI 
9.64 3Laura FaselTV Alterswil08.12.07SUI 
9.82 1Eeva Maxine Beyelerkids+athletics28.05.10SUI 
10.08 3Sophie Pillerkids+athletics12.03.10SUI 
10.13 2Tamina HabermacherBiel/Bienne Athletics12.02.10SUI 

Weit Zone

Mark RankAthleteClubBirthdateNationality 
5.26 1Lenia BühlerTV Länggasse Bern06.10.05SUI 
4.52 1Laurine ZumwaldTV Wünnewil27.09.06SUI 
4.21 2Jasmin HayozAthletic Team Rechthalten06.07.05SUI 
3.92 1Eeva Maxine Beyelerkids+athletics28.05.10SUI 
3.70 3Laura FaselTV Alterswil08.12.07SUI 
3.59 3Sophie Pillerkids+athletics12.03.10SUI 
3.55 2Tamina HabermacherBiel/Bienne Athletics12.02.10SUI 

Ball 200 g

Mark RankAthleteClubBirthdateNationality 
39.89 3Laura FaselTV Alterswil08.12.07SUI 
38.36 2Jasmin HayozAthletic Team Rechthalten06.07.05SUI 
37.79 1Lenia BühlerTV Länggasse Bern06.10.05SUI 
28.52 1Laurine ZumwaldTV Wünnewil27.09.06SUI 
25.89 2Tamina HabermacherBiel/Bienne Athletics12.02.10SUI 
21.72 1Eeva Maxine Beyelerkids+athletics28.05.10SUI 
21.13 3Sophie Pillerkids+athletics12.03.10SUI 

UBS Kids Cup

Mark RankAthleteClubBirthdateNationality 
2106 1Lenia BühlerTV Länggasse Bern06.10.05SUI 
1685 2Jasmin HayozAthletic Team Rechthalten06.07.05SUI 
1632 1Laurine ZumwaldTV Wünnewil27.09.06SUI 
1472 3Laura FaselTV Alterswil08.12.07SUI 
1189 1Eeva Maxine Beyelerkids+athletics28.05.10SUI 
1124 2Tamina HabermacherBiel/Bienne Athletics12.02.10SUI 
1062 3Sophie Pillerkids+athletics12.03.10SUI 

Men

60 m

Mark RankAthleteClubBirthdateNationality 
8.02 2Jan BaumannTV Plaffeien30.03.06SUI 
8.18 1Jonas BuntschuLA Plaffeien01.01.05SUI 
8.24 2Thierry MüllerTV Wünnewil21.01.05SUI 
8.43 3Till HelferTSV Gurmels29.12.05SUI 
8.49 1Nils BreuerTV Länggasse Bern11.07.07SUI 
9.27 1Ron AerniTV Ostermundigen29.12.08SUI 
9.91 3Linus HelferTSV Gurmels24.03.08SUI 
10.20 2Beni StrittTV Alterswil04.08.09SUI 

Weit Zone

Mark RankAthleteClubBirthdateNationality 
5.18 1Jonas BuntschuLA Plaffeien01.01.05SUI 
5.13 2Thierry MüllerTV Wünnewil21.01.05SUI 
4.88 1Nils BreuerTV Länggasse Bern11.07.07SUI 
4.55 3Till HelferTSV Gurmels29.12.05SUI 
4.50 2Jan BaumannTV Plaffeien30.03.06SUI 
4.02 1Ron AerniTV Ostermundigen29.12.08SUI 
3.75 2Beni StrittTV Alterswil04.08.09SUI 
3.75 3Linus HelferTSV Gurmels24.03.08SUI 

Ball 200 g

Mark RankAthleteClubBirthdateNationality 
55.60 3Till HelferTSV Gurmels29.12.05SUI 
51.50 1Nils BreuerTV Länggasse Bern11.07.07SUI 
51.20 2Thierry MüllerTV Wünnewil21.01.05SUI 
50.60 1Jonas BuntschuLA Plaffeien01.01.05SUI 
49.05 1Ron AerniTV Ostermundigen29.12.08SUI 
40.33 3Linus HelferTSV Gurmels24.03.08SUI 
34.61 2Jan BaumannTV Plaffeien30.03.06SUI 
34.28 2Beni StrittTV Alterswil04.08.09SUI 

UBS Kids Cup

Mark RankAthleteClubBirthdateNationality 
1847 1Jonas BuntschuLA Plaffeien01.01.05SUI 
1831 2Thierry MüllerTV Wünnewil21.01.05SUI 
1737 3Till HelferTSV Gurmels29.12.05SUI 
1731 1Nils BreuerTV Länggasse Bern11.07.07SUI 
1581 2Jan BaumannTV Plaffeien30.03.06SUI 
1389 1Ron AerniTV Ostermundigen29.12.08SUI 
1126 3Linus HelferTSV Gurmels24.03.08SUI 
1008 2Beni StrittTV Alterswil04.08.09SUI