Schachencup

Brugg - 07.07.2020

Women

400 m

Mark RankAthleteClubBirthdateNationality 
56.58 21Sonja AndenmattenLV Visp10.09.99SUI 
57.57 31Lea AmmannTV Thalwil28.02.02SUI 
59.55 13Virginia TanBTV Aarau Athletics14.08.05SUI 
60.22 12Melanie HorisbergerLC Basel02.08.03SUI 
60.91 41Melanie EisenringLAC TV Unterstrass Zürich20.09.98SUI 
61.01 23Lily WürtenbergBTV Aarau Athletics17.10.06SUI 
61.07 22Jael BerchtoldSTB Leichtathletik04.03.04SUI 
61.43 51Viviane KussLeichtathletik Club Zürich22.10.99SUI 
61.48 14Riana GloorBTV Aarau Athletics27.03.08SUI 
61.61 32Svenja GutLV Albis04.02.98SUI 
61.98 33Lisa LeutholdGG Bern18.03.04SUI 
62.16 43Cécile KisslingLV Albis11.09.93SUI 
62.65 61Melina MüllerLAR TV Windisch19.09.94SUI 
62.79 15Léna MattheySEP Olympic La Chaux-de-Fonds11.08.03SUI 
63.78 24Lena LeutholdGG Bern18.03.04SUI 
64.14 34Helen SchönbächlerLeichtathletik Club Zürich28.01.00SUI 
64.29 53Sophia UtzingerLC Regensdorf13.02.03SUI 
65.35 25Bettina MärkiLAR TV Windisch29.05.04SUI 
65.48 62Riccarda FritschiLC Regensdorf10.01.05SUI 
65.80 44Elina LächeleLC Therwil19.10.99SUI 
66.22 63Saskia GanzLV Albis16.05.00SUI 
68.06 35Toghzan AubakirovaLAR TV Windisch16.10.04SUI 
68.14 54Luana KilliasLC Regensdorf08.06.02SUI 
68.48 45Laura DahindenLC Basel23.10.01SUI 
69.11 55Livia StingelinLC Therwil07.10.00SUI 

800 m

Mark RankAthleteClubBirthdateNationality 
2:17.38 11Chloé RickenmannLeichtathletik Club Zürich01.04.00SUI 
2:18.37 21Linda StichertLV Wettingen-Baden10.05.88SUI 
2:20.69 31Katharina SchönBTV Aarau Athletics05.06.02SUI 
2:21.08 41Sandra MüllerLC Scharnachtal25.12.00SUI 
2:21.41 51Alicia SchärLV Langenthal19.07.03SUI 
2:21.43 61Malin RahmLC Schaffhausen21.03.05SUI 
2:26.09 71Claudia CookLAS Old Boys Basel29.04.04ESP 
2:27.78 12Caterina RossettiLeichtathletik Club Zürich25.02.04ITA 
2:30.51 32Nubya StaufferLC Schaffhausen24.03.04SUI 
2:30.84 42Xenja GassmannLC Schaffhausen10.06.00SUI 
2:31.18 13Sarina LittmannBTV Aarau Athletics25.12.05SUI 
2:31.21 52Aline LaubeLC Regensdorf30.05.03SUI 
2:33.41 62Joëlle BachmannLC Regensdorf02.08.00SUI 
2:33.91 23Vivianne RutzLC Regensdorf07.09.99SUI 
2:36.74 33Beate MühleckerSC Liestal20.04.01AUT 
2:38.02 72Dominique BlatterTSV Rothenburg athletics27.12.91SUI 
2:40.85 63Céline SchaubSC Liestal26.10.02SUI 
2:41.95 82Suhely DurgauheeLC Regensdorf04.06.01SUI 

1500 m

Mark RankAthleteClubBirthdateNationality 
4:31.36 11Lilly NägeliLC Uster24.05.03SUI 
4:31.97 21Selina UmmelBTV Aarau Athletics14.10.97SUI 
4:36.11 31Alina SönningLV Albis21.04.00SUI 
4:36.27 41Elena EichenbergerLV Langenthal01.11.03SUI 
4:36.91 51Fiona von FlüeTV Cham 188419.02.08SUI 
4:38.42 61Céline AebiLV Langenthal18.04.96SUI 
4:44.54 7Kirlène DolceFSG Courroux23.11.95SUI 
4:45.62 81Sina ScherlingTV Meiringen26.02.03SUI 
4:46.97 91Anna JurtLA Nidwalden29.12.01SUI 
4:47.16 101Cléa FormazLeichtathletik Club Zürich18.09.92SUI 
4:48.41 111Ariane KrummenacherLeichtathletik Kerns17.10.04SUI 
4:54.08 121Samira BänzigerSTV Oberriet-Eichenwies15.04.03SUI 
4:57.37 12Sofia ChételatFSG Courroux23.11.04SUI 
4:58.85 22Rawa Kaya IseliGerbersport21.03.06SUI 
5:00.30 32Ruth WüthrichTV Länggasse Bern05.01.90SUI 
5:01.70 42Céline PfeifferTV Länggasse Bern30.09.96SUI 
5:03.97 52Myriam KeiserTSV 2001 Rotkreuz06.07.92SUI 
5:06.46 62Zari ChristenLeichtathletik-Club Dübendorf21.11.07SUI 
5:07.56 72Anais RöhlerBTV Aarau Athletics18.03.01SUI 
5:09.30 82Emma Schaertlin CoffeyLC Basel08.09.98SUI 
5:11.03 141Katja HacksteinerLAR TV Windisch06.10.93SUI 
5:15.76 92Nienke NachtegaalLAR TV Windisch17.03.04NED 
5:24.89 102Lealie ChristenLeichtathletik-Club Dübendorf20.09.09SUI 
5:27.38 112Morena CavallascaLC Regensdorf15.03.03SUI 
5:44.76 122Méline ChapatteFSG Courroux18.08.07SUI 
5:50.42 132Anaïs BassLC Regensdorf16.10.01SUI 

Men

400 m

Mark RankAthleteClubBirthdateNationality 
49.12 11Daniel TröschSTV Beinwil/Freiamt17.06.86SUI 
50.57 31Ivan PelizzaLeichtathletik Club Zürich17.12.00SUI 
51.74 12Constantin KannewischerLK Zug13.01.99SUI 
52.09 22Luca LiontiLeichtathletik Club Zürich28.03.01SUI 
52.15 32Alessio BüchiLC Regensdorf26.09.96SUI 
53.43 42Colin ChiriwachoLeichtathletik Club Zürich22.07.02SUI 
54.48 52Elias DenzlerBTV Aarau Athletics04.07.05SUI 
55.28 23Fabio WolfLC Regensdorf19.08.04SUI 
55.50 14Elio StrebelTV Wohlen AG09.09.97SUI 
56.08 24Mesuna ShishayBTV Aarau Athletics25.09.05ERI 
56.52 34Marc Albert IlgLAR TV Windisch06.01.03SUI 
56.69 33Michel RingierLAR TV Windisch15.12.96SUI 
59.01 43Ruben FrankTV Zofingen LA03.05.02GER 

800 m

Mark RankAthleteClubBirthdateNationality 
1:53.64 11Silas ZurfluhTSV Steinen19.04.01SUI 
1:59.08 31Laurin RüdisüliTV Oerlikon14.08.98SUI 
2:00.35 41Elia TriacaLeichtathletik Club Zürich09.05.05SUI 
2:00.55 51Timon KochSC Liestal21.02.99SUI 
2:00.64 61Philipp WeberLAC TV Unterstrass Zürich06.10.76SUI 
2:01.75 71Linus BernhardTV Oerlikon20.04.00SUI 
2:01.84 12Nikolaj MurašovLeichtathletik Club Zürich10.04.03SUI 
2:02.19 22Migjen DautiLeichtathletik Club Zürich24.11.02SUI 
2:03.36 32Gian-Andrea AntenerSC Liestal05.06.03SUI 
2:03.91 42Tobias EichelbergerTV Olten09.10.92SUI 
2:05.93 52Claudio DahindenLC Basel27.02.04SUI 
2:08.73 62Johannes KupferschmidLC Regensdorf30.05.02SUI 
2:09.54 13Njaal AaseLC Rafzerfeld21.11.01SUI 
2:09.85 23William WraggLC Schaffhausen11.06.05GBR 
2:25.63 63Remo MuffBTV Aarau Athletics03.05.04SUI 

1500 m

Mark RankAthleteClubBirthdateNationality 
3:54.11 11Angus FölmliTSV 2001 Rotkreuz27.05.96SUI 
3:59.99 21Timo SuterLC Regensdorf01.08.98SUI 
4:00.95 31Jérémie FleuryFSG Courroux14.06.98SUI 
4:02.63 41Lucca BlumLV Langenthal27.10.96SUI 
4:02.92 51Roman RennerTSV 2001 Rotkreuz09.09.99SUI 
4:04.82 61Andy CoendetStade Genève18.05.94SUI 
4:05.69 71Jonas DardelLeichtathletik Club Zürich17.02.01SUI 
4:06.02 81Marco EngelerLAC TV Unterstrass Zürich01.09.93SUI 
4:09.15 101Bjarne KölleLeichtathletik Club Zürich12.01.99SUI 
4:10.09 111Joel GraberSTB Leichtathletik04.02.98SUI 
4:10.77 121Abdi Salam AliLC Uster01.02.02SOM 
4:13.58 12Camilo IrarragorriSSC Athletics31.10.03SUI 
4:14.37 22Ricardo PintoStade Genève26.03.87SUI 
4:14.62 32James CullenLAS Old Boys Basel23.11.02USA 
4:14.98 42Thomas DugréLC Therwil07.06.03FRA 
4:15.83 52Seare WeldezghiLAC TV Unterstrass Zürich01.01.96ERI 
4:16.09 62Jonathan RuchtiLAC TV Unterstrass Zürich01.08.04SUI 
4:17.22 72Philipp RennerTSV 2001 Rotkreuz20.09.96SUI 
4:17.85 82Robin OberholzerTV Oerlikon15.03.00SUI 
4:32.97 92Lars VeugelersLC Therwil28.11.04NED 
4:33.31 102Balthasar LarischLC Uster22.08.91GER 
4:38.76 112Oliver SennLAR TV Windisch28.09.69SUI 
4:40.09 122Urs SchönholzerSTB Leichtathletik31.07.72SUI 
4:46.39 132Nils StrassmannLAR TV Windisch24.06.93SUI 
4:56.47 142Andreas HabermacherLC Luzern18.10.68SUI 
5:07.02 162Marco BilandLAR TV Windisch22.04.86SUI